Zawodowa rywalizacja

Rywalizacja w środowisku zawodowym pozwala osiągać korzyści. Ważne, żeby motywowała do poprawy działań. Poszukując pracy także współzawodniczysz. Często z „przeciwnikiem”, którego nie znasz. Co możesz zrobić, żeby wygrać?

Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia o pracę, zorientuj się jakie są Twoje potrzeby. Zastanów się i rozważ różne możliwości. Może się zdarzyć, że wystarczy przejść szkolenie lub kurs, aby mieć więcej stanowisk do wyboru. Najczęściej poszukiwanymi pracownikami są osoby aktywne, ze zdolnościami interpersonalnymi i umiejętnością pracy w zespole, samodzielne, rzetelne i zaangażowane w wykonywane zadania. Wielu kompetencji można nauczyć się również poprzez systematyczne ćwiczenia.

Jeśli już wiesz, które stanowiska będą Cię interesowały, możesz zająć się pracą nad zaprezentowaniem siebie. CV, a także niekiedy wymagany list motywacyjny, to dokumenty za pomocą których najczęściej po raz pierwszy kontaktujesz się z przyszłym pracodawcą. To właśnie na ich podstawie możesz zostać zaproszony lub nie na rozmowę kwalifikacyjną. Warto, żeby zawarte w nich informacje były spójne i czytelne. Ponieważ to, jakie wywrzesz wrażenie w dużej mierze wpłynie na szansę zatrudnienia.

Pamiętaj także, że nie ma jednego, uniwersalnego, dobrego dla wszystkich sposobu poszukiwania pracy. Więc planuj i działaj! Bądź aktywny i cierpliwy! Rozszerzaj swoje działania i skontaktuj się z nami. Pomagamy znaleźć pracę osobom o różnych kwalifikacjach i umiejętnościach. Także tym, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.